diagram-05

Poruszyło Cię słowo jednego z autorów? Podziel się z innymi, napisz do nas, umieścimy je w OKRUCHACH MĄDROŚCI. W innych tematach również czekamy na twoje zdanie.

lefkada villas

Akceptujemy płatności

dotpay logo2

platnosci

Dlaczego coraz więcej małżeństw się rozpada?

To, co dzisiaj szczególnie można zaobserwować wśród wielu osób, które zawarły sakrament małżeństwa, to to, że nie potrafią powiedzieć, na czym polega jego realizacja w codziennym życiu. Szybko doświadczają niemocy kochania, braku jedności, rozbieżnych pragnień i oczekiwań, wręcz cierpienia życia we dwoje.

Czytaj więcej...

Kiedy Kościół zaakceptuje prezerwatywę?

   Bardzo często pada pytanie, czy w obliczu straszliwej epidemii AIDS Kościół nie powinien zaakceptować prezerwatywy, która według powszechnej opinii zmniejsza ryzyko zachorowań o 60%. Nieraz słychać o „szczególnych sytuacjach”, w których prezerwatywa wydaje się jedynym rozsądnym rozwiązaniem.

Czytaj więcej...

Co złego jest w pettingu? - Jacek Pulikowski

Z LISTU CZUTELNIKA: "Jestem głęboko wierzącą osobą i wydaje mi się, że mogę dość trzeźwo spojrzeć na życie, ze względu na 23 letnie doświadczenie w małżeństwie i wychowaniu dzieci, mam ich czworo. Jednak wypowiedzi w artykule o pettingu mnie dobijają. Nawet wierzący chcą pozbawić kobietę przyjemności, bo przez złożenie nasienia w pochwie ma przyjemność tylko mężczyzna, bo kobieta poza okresem płodnym jest przeważnie z natury oschła.

Czytaj więcej...

Orgazm u kobiety

Różnice pomiędzy mężczyzną i kobietą są odzwierciedlone również w przeżyciu seksualnym. Biblia używa tu słowa ‚„poznać” dla podkreślenia, że przeżycie to przekracza doznania fizyczne. Jest to wydarzenie, w którym biorą zarówno umysł, jak i duch. I właśnie dlatego koniecznie trzeba dogłębnie zrozumieć fizyczny proces współżycia dwojga ludzi i jego znaczenie.

W przeciwnym razie nie można „poznać” się w pełnym sensie tego biblijnego określenia.

Czytaj więcej...

Dlaczego żony zapominają o seksie?

Zanim spróbujemy odpowiedzieć na to pytanie należy najpierw zastanowić się, jakie znaczenie ma cielesność i jak ważny jest akt małżeński.

Czytaj więcej...

Partnerzy


logo 1  rcs zbliżenia katolik  pliszka

ikona

© Copyright 2024 - www.viaveritas.pl