sound by Jbgmusic

SŁUCHASZ TERAZ :                          Magda.Leny Frączek z płyty  "E F F A T H A" 

diagram-05

Poruszyło Cię słowo jednego z autorów? Podziel się z innymi, napisz do nas, umieścimy je w OKRUCHACH MĄDROŚCI. W innych tematach również czekamy na twoje zdanie.

lefkada villas

Akceptujemy płatności

dotpay logo2

platnosci

O bzdurze horoskopów

Mówienie, że horoskopy są oczywistym oszukaństwem ma taki sam skutek, jak powtarzanie społeczeństwu,że palenie szkodzi zdrowiu. Niekiedy głupota zwycięża zdrowy rozsądek i mądrość. Takim przypadkiem są horoskopy. Bezsensowność i fałszywość horoskopów można wykazać na trzech niezależnych od siebie płaszczyznach: religijnej, naukowej i logicznej. 

Czytaj więcej...

Dlaczego coraz więcej małżeństw się rozpada?

To, co dzisiaj szczególnie można zaobserwować wśród wielu osób, które zawarły sakrament małżeństwa, to to, że nie potrafią powiedzieć, na czym polega jego realizacja w codziennym życiu. Szybko doświadczają niemocy kochania, braku jedności, rozbieżnych pragnień i oczekiwań, wręcz cierpienia życia we dwoje.

Czytaj więcej...

Co złego jest w pettingu? - Jacek Pulikowski

Z LISTU CZUTELNIKA: "Jestem głęboko wierzącą osobą i wydaje mi się, że mogę dość trzeźwo spojrzeć na życie, ze względu na 23 letnie doświadczenie w małżeństwie i wychowaniu dzieci, mam ich czworo. Jednak wypowiedzi w artykule o pettingu mnie dobijają. Nawet wierzący chcą pozbawić kobietę przyjemności, bo przez złożenie nasienia w pochwie ma przyjemność tylko mężczyzna, bo kobieta poza okresem płodnym jest przeważnie z natury oschła.

Czytaj więcej...

Dlaczego żony zapominają o seksie?

Zanim spróbujemy odpowiedzieć na to pytanie należy najpierw zastanowić się, jakie znaczenie ma cielesność i jak ważny jest akt małżeński.

Czytaj więcej...

Kiedy Kościół zaakceptuje prezerwatywę?

   Bardzo często pada pytanie, czy w obliczu straszliwej epidemii AIDS Kościół nie powinien zaakceptować prezerwatywy, która według powszechnej opinii zmniejsza ryzyko zachorowań o 60%. Nieraz słychać o „szczególnych sytuacjach”, w których prezerwatywa wydaje się jedynym rozsądnym rozwiązaniem.

Czytaj więcej...

Orgazm u kobiety

Różnice pomiędzy mężczyzną i kobietą są odzwierciedlone również w przeżyciu seksualnym. Biblia używa tu słowa ‚„poznać” dla podkreślenia, że przeżycie to przekracza doznania fizyczne. Jest to wydarzenie, w którym biorą zarówno umysł, jak i duch. I właśnie dlatego koniecznie trzeba dogłębnie zrozumieć fizyczny proces współżycia dwojga ludzi i jego znaczenie.

W przeciwnym razie nie można „poznać” się w pełnym sensie tego biblijnego określenia.

Czytaj więcej...

Czy pocałunek jest grzechem?

W Waszych listach pojawia się często temat całowania: ... co złego w całowaniu?... a jeżeli naprawdę się kochamy?... dlaczego Kościół zabrania?... a jeżeli oboje tego chcemy?... a przecież ksiądz powiedział, że...

Czytaj więcej...

Dlaczego nie współżyć przed ślubem

Jako nastolatek byłem dookoła bombardowany treściami pornograficznymi, przekazywanymi w przeróżny sposób, które mniej lub bardziej dosadnie docierały do mnie i pozostawiały ślad w moich myślach. Moi rówieśnicy też ulegali temu wpływowi. Coraz częściej słyszałem opowiadania kolegów o ich podbojach i zdobyczach, o zaliczonych panienkach.

Czytaj więcej...

Dojrzewanie do czystości - o. Józef Augustyn SJ

1. A Bóg widział, że wszystko, co uczynił było bardzo dobre
Seksualność jest darem samego Stwórcy. Została stworzona i uznana przez Niego wraz z całą naturą człowieka za dzieło bardzo dobre (Rdz 1, 31). Sam Stwórca każe nam więc patrzeć na naszą seksualność pozytywnie; nie ma w niej nic negatywnego, co należałoby z góry potępiać. Ciało o tyle, o ile jest seksualne, wyraża powołanie człowieka do wzajemności, to znaczy do miłości i wzajemnego daru z siebie samego.

Czytaj więcej...

Dlaczego wpadamy w depresję?

       Depresja może wystąpić, gdy nie spełniają się marzenia, tęsknoty i nadzieje. Co robimy z naszymi tęsknotami, marzeniami i nadziejami? Dlaczego się nie spełniają? Ponieważ albo okoliczności na to nie pozwalają, albo nie mamy ku temu danych. Przez taką sytuację powstaje między tym, czego pragnę, czego oczekuję a tym, co naprawdę otrzymuję, przerażająca przepaść. W takiej sytuacji człowiek kurczowo trzyma się pewnej rzeczy, osoby czy idei i nie umie uwolnić się od tego.

Czytaj więcej...

Nie walcz z pokusą ...?!

       Zamiast stawić czoło pokusie - „przezwyciężyć” ją, próbujemy uciec tam, gdzie nie ma już pokusy, ani walki, ani zwycięstwa... ponieważ nie ma już pychy tego życia.

Czytaj więcej...

Katoliku! Przyzwalaj na wszystko

       Przyzwolić Bogu na wszystko - to nie jest wcale banalne. W miarę jak światło Boże nas przenika z przerażeniem odkrywamy, z jakich ciemności Bóg chce nas wyrwać. Praktycznie wszyscy jesteśmy heretykami: błądzić jest rzeczą ludzką. Nie można uniknąć błądzenia, w każdej chwili zbaczamy z drogi. Nie chodzi o to, aby się nie mylić, lecz by Bóg mógł nas zawsze na nowo postawić na drodze...

Czytaj więcej...

Praktykujący, ale czy... wierzący?

„Wiara chrześcijańska domaga się żarliwości, ognia, musi wystrzegać się ‹‹letniości››, dyskredytującej chrześcijaństwo (...). Bycie letnim jest największym zagrożeniem dla współczesnego chrześcijaństwa”.

Benedykt XVI

Czytaj więcej...

Każdego dnia Jezus mówi do ciebie

       JA JESTEM GARNCARZEM; ty jesteś gliną. Odlałem twoją formę jeszcze przed stworzeniem świata. Przygotowuję wydarzenia każdego dnia w taki sposób, aby uczynić cię takim, jakim sobie ciebie zamyśliłem. Moja wieczna Miłość działa w twoim życiu nieustannie. Zdarzają się dni, kiedy twoja i Moja wola płyną razem w jednym kierunku. Gdy tak się dzieje, masz poczucie, że sprawujesz kontrolę nad swoim życiem. 

Czytaj więcej...

Jakie są największe przeszkody w modlitwie?

       Mam wrażenie, że w naszym życiu modlitewnym napotykamy na dwie ogromne przeszkody, a obie mają korzenie w naszej grzesznej naturze. Po pierwsze jesteśmy dumni. Nie prosimy, ponieważ przyznanie się do tego, że czegoś nam potrzeba, i proszenie o pomoc sprawia, że jesteśmy postrzegani jako niekompetentni, niekompletni, ułomni i niedoskonali - a nasza duma na to nie pozwala. To właśnie duma podpowiada: „Hej, nie jesteś taki beznadziejny.

Czytaj więcej...

Jak działa szatan

   Pierwszy krok, sposób wejścia nieprzyjaciela, czyli pierwszy stopień skażenia złem, to jakaś rana. Uraz, którego doznaliśmy: w momencie poczęcia, w dzieciństwie, w młodości, w okresie szkolnym, również w dorosłym życiu.

Czytaj więcej...

Przeciw niepokojom i zmartwieniom

Akt oddania się Panu Jezusowi według Don Dolindo

Don Dolindo Ruotolo, neapolitański kapłan, który zmarł w opinii świętości, spisał niżej przedstawioną, a otrzymaną od Pana Jezusa naukę o oddaniu się Panu Bogu.

JEZUS: Dlaczego pozwalacie się niepokoić i wprowadzać w błąd? Oddajcie Mi swoje zmartwienia, a wszystko ucichnie. Zaprawdę powiadam wam, każde pełne ufności, prawdziwe i całkowite oddanie się Mi, przyniesie taki efekt, jakiego sobie życzycie i rozwiąże waszą trudną sytuację.

Czytaj więcej...

Sakrament pojednania - pocałunek Jezusa

                “Któż z was, gdy ma sto owiec, a zgubi jedną z nich, nie zostawia dziewięćdziesięciu dziewięciu na pustyni i nie idzie za zagubioną, aż ją znajdzie? A gdy ją znajdzie, bierze z radości na ramiona i wraca do domu; sprasza przyjaciół i sąsiadów i mówi im: “Cieszcie się razem ze mną, bo znalazłem owcę, która mi zginęła”. Powiadam wam: tak samo w niebie większa będzie radość z jednego grzesznika, który się nawraca, niż z dziewięćdziesięciu dziewięciu sprawiedliwych, którzy nie potrzebują nawrócenia”. (Łk 15, 4 - 8)

Czytaj więcej...

KONCEPCJA DZIECIĘCTWA DUCHOWEGO

Dziecięctwo duchowe to droga oddania się bez reszty Bogu, w postawie zawierzenia Mu wszystkiego. To droga do świętości. Duchowość ks. Aleksandra Woźnego, zainspirowana jeszcze w czasach seminaryjnych „małą drogą" św. Teresy od Dzieciątka Jezus, była systematycznie rozwijana przez całe życie ks. Woźnego, stając się koncepcją kształtującą jego duchową dojrzałość

Czytaj więcej...

Spowiedź mężczyzn

Mężczyzna nie odczuwa potrzeby częstego spowiadania się, bo nie odczówa potrzeby oparcia się o inną osobę, a ma pęd do samodzielności - jest mniej wylewny, mniej otwarty wobec drugiego mężczyzny, raczej zakmkniety na skutek lęku przed poniżeniem, ośmieszeniem.

Czytaj więcej...

Partnerzy


logo 1  rcs zbliżenia katolik  pliszka

ikona

© Copyright 2024 - www.viaveritas.pl