Ta niewielka książeczka jest prawdziwą perłą... publikacją, o której wszystkim katolikom chcę powiedzieć: „Musisz to przeczytać”. Tak naprawdę to polecałbym tę książkę każdemu. KARD.GEORGE PELL, arcybiskup Sydney
Słowo ma moc. CREDO, wyznanie wiary, nasza deklaracja - daje nam mapę, do której odnosimy się w codziennym życiu. Wartości niezmienne i stałe. Zasady. CREDO – „Wierzę w jednego Boga…” – to pierwsza z trzech książek z nagraniem, w których niezwykły mówca ks. Michał Olszewski SCJ w cyklu dziewięciu poruszających konferencji przybliża w sposób ciepły i troskliwy, grzmiący i żartobliwy - treść CREDO. Przypomina o wadze i znaczeniu każdego ze słów wyznania wiary, odkrywa po raz kolejny wielkość...
Wielkiej teologii tu nie znajdziecie – uśmiecha się Ks. Michał wprowadzając w trylogię CREDO. Bo o wielkich sprawach: Bogu, Kościele, śmierci, cudach i zmartwychwstaniu można mówić prosto i przystępnie. A nawet trzeba. Ks. Michał Olszewski SCJ tajemnice wyznania wiary przestawia barwnie, jasno i z humorem. Wyjaśniając dogmaty posługuje się prostymi przykładami z życia codziennego, a także niezwykłymi historiami ze swojej posługi egzorcysty. Przybliża nam świat, który do tej pory mógł...
"Garnek strachu. Droga do dojrzałości" to historia człowieka, który dojrzewa przez całe życie, boi się, który ciągle potrzebuje znaków, ale też idzie z siłą jaką ma - mówi o. Adam Szustak OP.
Tematem prowadzonej przez kard. Ravasiego sesji są Księgi Hioba i Koheleta, które budzą wiele pytań w sercach wierzących. Księgi: Hioba i Koheleta to najbardziej niepokojące księgi Starego Testamentu. Obie ukazują postaci wyjątkowe, których życie lub nauka prowokują do przemyśleń. Uczą zbliżania się do Boga z sercem, i czystym, i obciążonym. Są modlitwą, która oczyszcza i przemienia.
Odkrywanie prawdziwego obrazu siebie w świetle Słowa Bożego jest główną drogą do poznania i przyjęcia własnej wartości. Jest to proces bardzo delikatny i trudy. Dokonuje się przede wszystkim na modlitwie i z pomocą kierownika duchowego. Przez modlitwę Słowem Bożym człowiek uczy się patrzeć na siebie „oczami” Boga.
Apokalipsa jest księgą wizji pełnych nadziei. Uczy odczytywać teraźniejszość w perspektywie przyszłości. Proroctwa kierowane do Kościoła w kryzysie, mają pomóc przekroczyć trudności i szukać ostatecznego sensu ludzkich wydarzeń.
Zmagać się jeszcze czy już odpocząć? Z jednej strony Bóg swoim Słowem wyrywa nas ze „świętego spokoju” i zachęca do ciągłego rozpoczynania od nowa, z drugiej uczy zdania się na Niego i odpoczywania w Nim. Czytając i rozważając słowo z 11 rozdziału Ewangelii św. Mateusza spróbujemy rozeznać, na czym polega owo „więcej”, do którego zaprasza nas Bóg, i co czynić, aby nie wpaść w pułapkę zniechęcenia lub samozadowolenia.
Tęsknota za Ojcem przenika każdego. Z nią się poczęliśmy i żyjemy. Drogą do jej spenienia jest Jezus. Może ją w nas spełnić także wtedy, gdy została głęboko zraniona przez ludzkie relacje. Nieustannie zanurzony w Ojcu, w nieustannej komunii z Nim, pomaga nam spotykać się z Ojcem i patrzeć na siebie i świat Jego oczami. Nauczył nas wersetów modlitwy, w których odkrywamy kim jest Ojciec i kim my jesteśmy dla Niego.
Piotr zanim stał się „skałą” był jak kamień nieobrobiony, zawierający w sobie wszystkie przyszłe formy. Pod dłutem Jezusa, który widział w nim i surowość, i solidność i bogactwo możliwości, stał się Jego dziełem. Z charakteru silny, impulsywny, gorący, zdecydowany, ale także zarozumiały, bojaźliwy i chwiejny. Potrafił w jednej chwili zostawić wszystko i pójść za Jezusem i w jednej chwili Go opuścić. Potrafił trzy razy się Go wyprzeć i trzy razy wyznać Mu swoją miłość. Wersety...
Księga Sędziów - jedna z ważniejszych Ksiąg Starego Testamentu. Ukazuje ona najważniejszą z cech przewodnictwa duchowego: przylgnięcie w posłuszeństwie do Bożego Słowa, ale też odsłania pułapki, które nie straciły nic na swej aktualności. Konferencje ukazują cechy przewodnictwa we współczesnych realiach duchowego dążenia.
Chcemy pójść drogą Marty i Marii (Łk 10, 38-42), aby głębiej rozeznać nasze życie duchowe, które "rozgrywa się" w samym sercu codzienności - tam, gdzie spędzamy najwięcej czasu, w miejscach, w których spalamy najwięcej energii, pośród zajęć najbardziej powszednich, pośród spraw, które nas pasjonują, ale i tych, które rodzą w nas najwięcej napięcia.